Svět ženské dominance se může na první pohled zdát krutý, plný ponižování a zesměšňování mužů. Ženy jsou „pány“ nad muži a ti musejí poslouchat. Plazit se po kolenou, provádět ponižující praktiky, které se v běžném životě zdají být nemyslitelné. Je to ale tak?

Nepíšu tento článek se snahou osvětlovat jednotlivé praktiky. Nejsem obhájcem, ani žalobcem jedné, či druhé strany. Dnes se chci podělit o vlastní zkušenosti. O zkušenosti člověka, který v osobním životě neholduje vlastnímu, ani cizímu ponižování. Co o tomto světě plném ženské dominance mohu tedy napsat?

Kde jsem se vzal

Narodil jsem se v polovině devadesátých let minulého století na malé vesnici otci zedníkovi a matce prodavačce jako prostřední dítě mezi starším bratrem a mladší sestrou. Mé dětsví nebylo ideální, ale netrpěl jsem, nestrádal, vztahy se sourozenci jsem měl vyrovnané a hezké. Rodiče měli své problémy, které se bohužel více, či méně dotkly i nás dětí, ale nyní, v dospělosti mohu říci, že ze mě vyrostl vyrovnaný, sebevědomý muž. Slušně vychovaný, přesto s určitou mírou sebeúcty. Nemám zálibu v žádném násilí, či bezpráví. Jak jsem se tedy dostal do světa ženské dominance? A je to svět jen pro ty, kteří mu holdují, nebo pro všechny?

Dominantní žena, submisivní muž

Pro většinu společnosti je model Dominantní muž – submisivní žena, stále, přes veškerou emancipaci, považován za tzv. normální. Kdo chce být korektnější, použije asi slovo „tradiční“. I přesto, že se v minulosti našlo mnoho žen, které vládly mužským světům. Jako královny či jiné vládkyně. V některých kulturách jsou dodnes ženy nadřazené mužům a ti k nim vzhlížejí jako ke svým vůdcům.

V naší kultuře ale stále vládnou většinou muži. V rodině, v politice, v zábavním průmyslu i obchodě. Snad je to právě neustálý tlak, který je na některé z nich vyvíjen, aby vedli. Snad je to jen láska k ženám, které chtějí vidět jako své idoly, osoby, které mají vše pevně v rukou. Fylozofové a psychologové jistě přišli na mnoho dalších důvodů, proč někteří muži rádi vyhledávají ženy, které je mohou ovládat. Ženy, kterým muži svěří své pohodlí, jistoty a pevné postoje, aby se tak oprostili od všech svých starostí a strastí, zatímco se právě ženy postarají o jejich životy. Třeba jen na pomíjivou chvíli.

Jak jsem se zmínil výše, I já jsem se dostal do tohoto světa, přestože nepatřím mezi muže, kteří se nechají rádi ovládat. V dnešním světe je možné najít na internetu velké množství informací, fotografických i video materiálů, které tento svět přibližují a popisují. Já jsem byl na internetu kontaktován jednou společností, která se produkcí takového materiálu zabývá. Dostal jsem tehdy nabídku zůčastnit se natáčení wrestlingového zápasu mezi mužem a ženou. Ženou, která byla v zápase velmi zkušená. Partner, se kterým zápasila, byl viditelně slabší a bylo jasné, že tento zápas nevyhraje. Pravidla zápasu však byla upravená tak, aby se jeho šance zvýšily. Zápasníci nesměli používat nebezpečné chvaty, museli dávat pozor na své pohyby a jednoznačným ukončením jakékoliv situace bylo hlasité plácnutí o podložku, nebo verbální ukončení zápasu tím, že se protivník vzdal.

Do té doby jsem se trochu věnoval posilování ve fitness centru a tak jsem si řekl, že by to mohlo být zajímavé zpestření. Silový souboj? No jistě. Po krátkém proškolení jsem si řekl, že to tedy také zkusím. Od té doby se tomuto projektu věnuji již několik let. Co z toho mám? Každá zápasnice je pro mě určitou výzvou. Vždy je to pro mě silový souboj, ve kterém jdu na pokraj svých sil. Nikdy ale za hranice bezpečnosti. Nikdy jsem se necítil v jakémkoliv ohrožení a pokud snad někdy došlo k oděrkám kůže, za pár dní po tom nebyla ani památka. Je to pro mě náhrada za fitness. Poznal jsem při tom mnoho zajímavých lidí a jako zápasník se podíval i do zahraničí. Protože jde o produkci videa a fotografií, dostávám za každý zápas navíc zaplaceno, takže je to pro mě trénik s finančním benefitem. Nemám zálibu v situacích, kdy jsem ponižován, přestože stále prohrávám. Ale protože má hrdost není nezdravá, nevadí mi prohrávat se zápasnicemi, které mají více svalů i zkušeností. Užívám si každý zápas jako trénink.

Je mnoho mužů, kteří by na mém místě mohli cítit i nějaké sexuální vzrušení. Popravdě, občas se během zápasu dostanou oba aktéři do pozic, kdy se tomu nelze divit. Pokud ale neholdujete submisivním situacím a přesto Vás nějakým způsobem láká zkusit práci (dnes jsem v podstatě profesionální zápasník) o které zde píši, najděte si čas. Napište o sobě pár řádek a pošlete nám zprávu, nebo otázky, jejichž odpovědi by Vám mohly pomoci při rozhodování. Zkuste to. Napište nám.